Dopravná situácia vo Vrakuni a Podunajských Biskupiciach sa vďaka D4 a R7 zlepšila

Policajti mu na mieste uložili blokovú pokutu vo výške 150,- eur a zadržali vodičský preukaz. Bratislava, 9. november 2020.
Foto: archívne, SITA/KR PZ Bratislava

Napriek chýbajúcemu prepojeniu diaľnic D1 a D4 a obavám o vplyv na dopravu hlavné mesto potvrdilo, že významné zhoršenie nenastalo.

Sprevádzkovanie diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v Bratislave výrazne odbremenilo najmä mestské časti Vrakuňa a Podunajské Biskupice, kde je doprava plynulá. Napriek chýbajúcemu prepojeniu D1 a D4 a obavám o vplyv na dopravu hlavné mesto potvrdilo, že významné zhoršenie nenastalo.

Väčšie intenzity sme očakávali na Bajkalskej, kde je situácia aj po zvýšení rýchlosti prijateľná. Tiež je možné konštatovať nárast dopravy na D2 v smere od D4,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. Dátami zo sčítačov dopravy na diaľniciach od príslušných inštitúcií zatiaľ hlavné mesto nedisponuje.

Keďže križovatka D1/D4 nie je dokončená, intenzity nákladnej dopravy sa na D1 v smere od Zlatých pieskov nezmenili,“ poznamenala bratislavská hovorkyňa. „Po vybudovaní križovatky D1/D4 očakávame výrazný odklon tranzitnej nákladnej dopravy zo súčasnej D1,“ dodala Rajčanová.

Po vybudovaní tunela Karpaty na plánovanej trase D4 Bratislava, Rača – Záhorská Bystrica sa podľa hlavného mesta odľahčí doprava aj na diaľnici D2 v smere od Malaciek.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk