Dlhý, Široký a Bystrozraký v MDPOH

Jj.jpg
Foto: Michal Lachkovič

BRATISLAVA 14. júla (BratislavaDeň.sk) – Letné prázdniny sa zväčša týkajú aj divadiel, ktoré bývajú počas júla a augusta zatvorené. Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava v Bratislave má však svoje brány otvorené. Už túto sobotu – 18.7. o 15.00 pozývame všetky deti, ale aj ich rodičov, na bábkové spracovanie  známej rozprávky Dlhý, Široký a Bystrozrakýz repertoáru  Starého divadla Karola Spišáka v Nitre.

Putovanie troch kamarátov sa zmení na zábavnú cestu a zdolať prekážky im pomôže súdržnosť a priateľstvo. Na deti čaká poučný príbeh, farebná scéna a kostýmy, pod ktoré sa podpísala Naďa Salbotová, veselé bábky z dielne Soni Mrázovej, ale aj fantastický herecký a spevácky výkon bábkohercov (Miroslav Bakura/Simon Fico), Rudo Kratochvíl, Ivan Gontko, Roman Valkovič, Nikola Kozáková a Juraj Bednarič).

V majestátnom hrade na kopci žije starý a múdry kráľ, ktorý túži po jedinom – oženiť svojho syna. Lenže mladý kráľovič si doposiaľ nenašiel tú správnu nevestu. Otec kráľ mu ukáže tajomnú vežu, v ktorej na neho čakajú 3 princezné. Jedna z nich je zakliata zlým čarodejníkom, a práve do nej sa princ zaľúbi. A tak sa kráľovič vydáva na dobrodružnú cestu, na ktorej ho sprevádzajú traja priatelia – Dlhý, Široký a Bystrozraký. Strastiplná cesta plná prekážok a splnenie troch prianí vyústi do šťastného konca. Príbeh o odvahe, priateľstvea  tolerancii v réžii Kamila Žišku si môžete pozrieť už túto sobotu v MDPOH na Laurinskej 19.

Video z predstavenia:

Viac informácií nájdete na novom webe Mestského divadla P. O. Hviezdoslava www.mdpoh.sk

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk