Príbehy zo života: Muži onemeli od úžasu

Hrať karty, zábava, hráči, priatelia, kamaráti, partia, dovolenka
Thinkstock

Mala to byť moja dovolenka snov, ale skoro sa zmenila na katastrofu, kým…

Bolo to už pekných pár rokov dozadu. Mali sme ísť s deťmi cez jarné prázdniny na lyžovačku do Tatier. Všetci sme sa na to veľmi tešili. Až na to, že ubytovanie bolo spoločné spolu s ďalšími troma rodinami a že manželov kamarát zavolal na spoločnú chatu aj ľudí, ktorých som ja, ani muž nepoznala. „Nevadí, aspoň spoznáme nových známych,“ chlácholil ma manžel. Chvíľu ma to trápilo. Potom som však mávla rukou. Veď má pravdu.

V prvý deň príchodu bolo všetko super. Deti sa hneď skamarátili. I dospelí boli fajn. Spoločne sme chodili lyžovať na svah a dobre sme si rozumeli. Večer pri vínku sa rozprúdila živá debata. Každý z nás sa bavil. Tešila som sa, že všetko klape, tak ako má. Až na tretí deň.

Na chatu totiž dorazila oneskorená dovolenkárka. Sama, bez detí a partnera, ktorý vraj zostal doma. Vysoká štíhla mladá blondína oplývajúca tými správnymi mierami a nádherným žiarivým úsmevov. Okamžite upútala všetku pozornosť mužského osadenstva chaty. To až tak nevadilo, keby to nenarušilo harmóniu, ktorá tam doteraz panovala. Oneskorená spolubývajúca sa volala Zuzana a evidentne vyhľadávala mužskú spoločnosť. Ustavične sa smiala a krútila okolo všetkého, čo nosilo nohavice. A muži sa zas predbiehali v lichôtkach. To sa samozrejme nepáčilo väčšine ženskej časti obyvateliek chaty. Na mužov a na ňu žiarlili. Vzťahy začali byť napäté, hádky sa stupňovali. Dokonca aj deti vycítili napätie, hašterili sa a neposlúchali. Ešte i počasie sa pokazilo. Začalo pršať a sneh sa topil na blato. Moja dovolenka snov sa pomaly ale isto menila na katastrofu, až kým…

Jedného pekného večera muži hrali karty a Zuzana sedela pri nich. Zvonivo sa smiala a jej ukážkový chrup až žiaril. A vtedy sa to stalo! Akýsi predmet vyletel do vzduchu a pristál uprostred stola. Boli to zuby – Zuzanin umelý chrup!

Muži nemo hľadeli na chrup a potom na Zuzanu. Tá si rýchlo zakryla ústa a očervenela. Potom schmatla zuby zo stola a bežala preč.

Viac sme ju nevideli. Skoro ráno odcestovala domov. Počasie dostalo rozum a my sme prežili peknú, už nikým nerušenú dovolenku.

Milé dámy, podeľte sa aj vy s nami o svoj príbeh, tak ako čitateľka Julka, a napíšte nám na email redakcia@damskajazda.sk.

O čom písať? Napríklad o tom, ako ste stretli životného partnera, ako ste prekonali rozvod, ťažkú chorobu či iné rany osudu alebo napíšte o veselej príhode, ktorú ste zažili. Ak si budete želať, vaše meno zostane nezverejnené. Autorky príbehov, ktoré uverejníme, odmeníme rastlinnou kozmetikou Yves Rocher.

Tak neváhajte, píšte a čítajte nás! Nabudúce tu možno nájdete svoj príbeh…

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk