Cyklisti, chodci aj psičkári, buďte k sebe tolerantní! Vyzývajú Mestské lesy v Bratislave

Kolaz bratislava mestske lesy 1.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Návštevníci Mestských lesov v Bratislave by mali k sebe pristupovať tolerantne a ohľaduplne. V poslednom období sem musia záchranári podnikať čoraz viac zásahov. Prečo je to tak?

Mestské lesy v Bratislave sa stali jedným z najnavštevovanejších rekreačných miest v širokom okolí. To je výborná správa, avšak prináša so sebou množstvo návštevníkov. Tí sa musia navzájom rešpektovať a pomáhať si, aby boli lesy príjemným miestom pre oddych a nie nebezpečnou zónou, kde dochádza k úrazom.

Zodpovedný a ohľaduplný prístup sa vyžaduje od každej jednej osoby, ktorá lesy navštívi. „Takmer každý víkend k nám chodí sanitka pre spôsobený úraz,“ uvádzajú Mestské lesy v Bratislave na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti.

Cyklisti mestske lesy.jpg

Záchranári tu musia často riešiť odreniny a úrazy spôsobené návštevníkmi. Nezabúdajte chrániť seba, svoje okolie a buďte ohľaduplní a nápomocní. Len tak sa toto miesto môže stať skutočnou oázou pokoja a pohody.

Ako na to?

Chodci v skupinách by sa mali zdržiavať len na polovici cesty, aby tak nechali priestor pre ostatných návštevníkov. Cyklisti zas musia jazdiť ohľaduplne a primeranou rýchlosťou. Mali by do zákrut pribrzdiť, a to najmä ak vidia deti, psy alebo seniorov. Dôležité je tiež dodržiavať bezpečný odstup od peších návštevníkov.

Cyklisti mestske lesy 3.jpg

Psičkári by zas nikdy nemali púšťať psíky z vôdzky, či nechať ich pobehovať po okolí bez dozoru. Najdôležitejšie je mať zvládnuté základné povely, ako zostať na mieste alebo prísť na zavolanie.

Bezpečne a bez zranení

Ide o základné body tolerantného správania. Dávajte tiež pozor napríklad aj na štrk, auto, či iné prekážky v zákrutách a za horizontami. Deti sú tiež nevyspytateľné a môžu sa rozbehnúť nechceným smerom, rovnako ako štvornohí miláčikovia. Preto by najmä cyklisti mali pred týmito nepredvídateľnými situáciami zbystriť pozornosť.

Práve v takýto prípadoch môže dochádzať ku zraneniam, či už samotných cyklistov, detí alebo zvierat. „Veríme, že s nami v tomto súhlasíte, a že si budete dávať pozor, a tento tzv. kódex ohľaduplnosti dodržíte. Sme v tom predsa spoločne,“ uzatvárajú MLB.

Cyklisti mestske lesy 2.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk