Cez víkendy bude obmedzená premávka električiek, dôvodom je rekonštrukcia Račianskeho mýta

Elektricka do petrzalky.jpg
Foto : Ilustračná, bratislava.sk

Počas víkendov bude vylúčená električková doprava v úseku Blumentál – Depo Krasňany.

Z dôvodu čiastočnej rekonštrukcie Račianskeho mýta v Bratislave bude cez víkendy obmedzená premávka električiek.

Počas víkendov, 21. – 22. augusta, 28. – 29. augusta a 4. – 5. septembra, bude vylúčená električková doprava na Račianskej radiále v úseku Blumentál – Depo Krasňany z dôvodu rekonštrukcie električkových nástupíšť Račianske mýto,“ informuje na sociálnej sieti hlavné mesto. Prepravu cestujúcich v tomto úseku budú zabezpečovať náhradné autobusové linky.

Premávky liniek

Linka X bude premávať v úseku Komisárky – Depo Krasňany s obsluhou všetkých zastávok po trase. Linka X3 bude premávať v úseku Blumentál – Depo Krasňany po trase Depo Krasňany, Račianska ulica, Mýtna ulica, Imricha Karvaša, Blumentál, Račianska ulica, Depo Krasňany.

Linka 3 bude premávať po trase Petržalka – Blumentál so zastávkami Petržalka, Šafárikovo námestie, Centrum, Americké námestie – Blumentál, Vazovova ulica, Krížna ulica, Americké námestie, Centrum, Šafárikovo námestie, Petržalka.

V smere Petržalka po obslúžení priebežnej konečnej zastávky Blumentál pokračuje vpravo na Vazovovu ulicu, vpravo na Krížnu ulicu kde obslúži zastávku Americké námestie v náhradnej polohe a od zastávky Mariánska pokračuje po riadnej trase v smere Petržalka,“ dodáva mesto.

Rekonštrukcia Račianskeho mýta

Projekt čiastočnej rekonštrukcie Račianskeho mýta je rozdelený na dve etapy. Predpokladané dokončenie oboch je naplánovaný do konca augusta.

Po ukončení prác čaká tento dôležitý dopravný uzol niekoľko zmien. Nástupištia MHD budú zväčšené, nanovo vydláždené, vybavené zastávkovým prístreškom so solárnym panelom a novým označníkom.

Obnoví sa pravé odbočenie zo Šancovej na Račiansku ulicu, odbočovať na Račiansku budú môcť len autá do deväťmetrovej dĺžky, nie autobusy, kamióny a podobné vozidlá.

Dvojnásobne sa zväčší ostrovček pre chodcov na Šancovej, priechody od Radlinského cez Legionársku, Šancovú a Račiansku, vrátane prístupov na zastávky električiek, budú bezbariérové a na križovatke budú osadené nové semafory.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk