Bratislavskí vodiči sa musia pripraviť na dopravné obmedzenia, začínajú práce na oprave mosta Lamač

Auto, kolóny
Foto: ilustračné, Gettyimages

Práce na moste budú prebiehať v smere z Bratislavy do Malaciek.

Ak cestujete často cez most Lamač, zbystrite pozornosť. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spúšťa práce na moste v dvoch etapách, ktoré potrvajú až do augusta.

Oprava mosta prebehne v smere z Bratislavy do Malaciek. Súčasťou prvej etapy opráv bude taktiež obnovovanie vozovky za mostom v smere na tunel Sitina. V druhej etape sa komplexne opraví ľavý most do Malaciek.

Rozširovanie vozovky za mostom bude ukončené v nedeľu 19. júna. Komplexná obnova mosta začne v pondelok 20. júna a skončí v stredu 31. augusta. Na oboch etapách bude dokopy pracovať približne 30 robotníkov a práce sú naplánované na 12 hodín denne. Práce budú pokračovať aj počas víkendov a sviatkov.

Počas rozširovania vozovky pôjde v smere z Malaciek do Bratislavy jeden jazdný pruh okolo pracoviska a druhý bude presmerovaný do protismeru. V smere do Malaciek pôjdu vodiči v oboch jazdných pruhoch vo svojom jazdnom páse.

Keď sa bude obnovovať most, v smere do Malaciek budú presmerované oba jazdné pruhy pred opravovaným mostom do protismeru. V smere do Bratislavy pôjdu autá v oboch jazdných pruhov vo svojom páse. NDS odporúča ľuďom využiť MHD.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk