Arogantný vodič unikal pred políciou a ohrozoval tak seba aj celú premávku, po zastavení sa im hrozil prepustením z policajného zboru

Policia nahanacka vodic video.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Bratislavskí policajti zažili naháňačku, na ktorú tak ľahko nezabudnú. Vodič ohrozoval bezpečnosť premávky a ešte mal toľko drzosti sa policajtom po zastavení aj vyhrážať.

Diaľniční policajti počas uplynulého víkendu v popoludňajších hodinách kontrolovali dodržiavanie poriadku na D2. Počas toho spozorovali na diaľnici D2 smerom na Most Lafranconi auto značky Mercedes Benz GLE (EČV PB), ktoré podľa slov polície porušovalo dopravné predpisy. Vodič nedodržiaval dopravné značenia, pričom ohrozoval okrem seba aj iných účastníkov cestnej premávky.

Z tohto dôvodu sa policajti rozhodli vodiča zastaviť. Ten však reagoval celkom opačne, zrýchlil a začal pred políciou unikať smerom k hraničnému priechodu Berg. Vodič okrem ignorovania značenia, prekročil aj maximálnu povolenú rýchlosť o 80 km/h. Muž v nezodpovednej jazde pokračoval aj napriek výzvam polície a nereagoval ani na hrozbu zbraňou.

Vodič s vozidlom zastavil až na území Rakúskej republiky, pričom po zastavení sa spolu so spolujazdcom správali arogantne, hliadke PZ sa vyhrážali prepustením z Policajného zboru. Dokonca nerešpektovali ani výzvu policajtov na predloženie dokladov,“ informuje o dianí bratislavská polícia. Obaja muži doklady predložili napokon až na výzvu rakúskych policajtov.

„V prípade sa vykonáva objasňovanie viacerých priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke,“ uzatvorila polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk