Kauza vraždy Miroslava Sýkoru sa nikam neposunula, obžalovaný aj svedok sa z pojednávania ospravedlnili

487_gettyimages 176810772 640x420.jpg

18.1.2022 (Webnoviny.sk) – Prípad vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru sa v utorok na Okresnom súde Bratislava I neposunul. Jeden z obžalovaných, konkrétne Ľuboš F. sa totiž z pojednávania ospravedlnil pre závažné rodinné dôvody.

Súd mal v utorok v pláne výsluch svedka, ten sa však rovnako ospravedlnil. Dôvodom je, že pracuje v zahraničí. Súd tak pojednávanie v tejto veci odročil na 10. mája.

V kauze sú štyria obžalovaní

Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, ďalej Marek L., Richard B., ktorý čelí obžalobe aj v kauze skupiny takáčovcov a Milan M., ktorí sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú.

Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Vypovedal aj Černák či Lexa

Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ, Ladislav Bališ a Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa. Súd tento prípad prejednáva od roku 2015.

Viac k témam: Odložené pojednávanie, Okresný súd Bratislava I, Svedok, Sýkorovci, Takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza vraždy Miroslava Sýkoru sa nikam neposunula, obžalovaný aj svedok sa z pojednávania ospravedlnili © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk