Ženy a ich práca snov

Práca
thinkstockphotos

Každá z nás túži po práci, ktorá ju bude napĺňať po psychickej aj finančnej stránke. Čo všetko sme však ochotné spraviť preto, aby sme svoju prácu snov získali?

Stagnovať a tráviť celé dni doma nie je práve to, po čom slovenské ženy túžia. A to aj napriek tomu, že by ste mali dostatočnú finančnú zábezpeku od partnera.

1. Čo považujú ženy v práci za najdôležitejšie?

V tejto odpovedi sa zhodneme asi všetky. Aby nás práca bavila a živila zároveň. Dobrý pocit z vykonanej práce a pocit sebarealizácie je to, čo nás napĺňa. Nehovoriac o tom, že sme za náš výkon pravidelne odmeňované ako slovne, tak aj finančne. Žiaľ realita je však úplne iná. Iba 37% zo všetkých žien sú spokojné vo svojom zamestnaní a so svojím platovým ohodnotením.

Úspešná kariéra: Zabíja lásku?

2. Aká motivácia okrem finančnej ženu najviac poteší?

Jednoznačne pochvala a povzbudenie od svojho šéfa. Pocit, že si vás niekto cení za to, čo robíte. Napriek tomu sa aj v tejto otázke mnohé ženy zhodli na tom, že ich šéf v práci viac znechucuje ako motivuje a rovnako im prácu znepríjemňujú aj kolegovia.

3. Aký pracovný čas považujeme za ideálny?

V tejto oblasti by 53% žien ocenilo flexibilitu. Časový manažment vo vlastnej réžii. Často krát aj možnosť pracovať z domu. Ostatné sa viac prikláňajú k pravidelnej pracovnej dobe od- do.

Porazte trému: Vieme, ako na to

4. Čo ste ochotná urobiť pre získanie lepšej pracovnej pozície?

Väčšina žien je ochotná sa vzdelávať a chodiť na školenia, aby mohli kariérne a platovo rásť. Zoberú na seba aj väčšiu zodpovednosť či náročnejšie úlohy. Len 20% žien priznalo, že by boli ochotné sa pre lepšiu prácu vyspať aj s niekým kompetentným. Pokiaľ však žena bude v práci dlhodobo nespokojná, až takmer polovica z nás je ochotná z práce odísť a začať úplne odznova a to bez ohľadu na vek.

5. Zažili ste v práci sexuálne obťažovanie alebo diskrimináciu?

K tejto citlivej a ťažko dokázateľnej problematike sa priznalo niečo cez 30% žien. V rovnakom percente ženy priznali, že im sa to síce v práci ešte nestalo, no poznajú taký prípad vo svojom blízkom okolí. Ženy zároveň priznali, že sa im oveľa horšie pracuje so ženami šéfkami ako s mužmi. Žiaľ aj diskriminácia a obťažovanie sú veci, ktoré sa v práci bežne dejú. Pokiaľ teda máte pocit, že nie je všetko s kostolným poriadkom, je najvyšší čas urobiť vo svojom pracovnom živote zmeny.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk