Zelenskyj vyzýva na vytvorenie osobitného tribunálu, ktorý by stíhal ruských lídrov pre vojnu na Ukrajine

20387_russia_ukraine_war_58447 9cc25931d0b04556af3b60cc41bd2fec 640x420.jpg

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval na vytvorenie osobitného tribunálu, ktorý by stíhal ruských politických a vojenských lídrov pre ich rolu v invázii na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Konferencii v Paríži v stredu povedal, že je treba pred súd postaviť tých, ktorých rozhodnutia všetko začali, ktorí spáchali „prvotný zločin“ sústreďujúci všetko zlo preukázané ruskými okupantmi. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zelenskyj pochválil prácu Medzinárodného trestného súdu pri vyšetrovaní údajných zločinov spáchaných ruskými vojakmi na ukrajinskom území. Dodal však, že „aby dostal spravodlivú odpoveď aj pôvodný zločin ozbrojenej agresie, musíme doplniť aktivity Medzinárodného trestného súdu“.

Preto by mal podľa neho vzniknúť osobitný tribunál, aby mohol „potrestať tých, ku ktorým sa, žiaľ, nedostane Medzinárodný trestný súd a všetky ostatné dostupné súdne inštitúcie sveta“.

„Všetci viete, ako sa vedenie Ruska, ktoré sa skrýva za falošné príbehy o štátnej suverenite, vyhýba spravodlivej zodpovednosti za to, čo urobilo. Musíme to prekonať,“ vyhlásil ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj vyzýva na vytvorenie osobitného tribunálu, ktorý by stíhal ruských lídrov pre vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk