Slovensko si v rebríčku FIFA polepšilo, lídrom je Brazília a najväčším skokanom Maroko

23.12.2022 (Webnoviny.sk) – Brazílski futbalisti sú na čele decembrového rebríčka Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) v záverečnom tohtoročnom vydaní napriek tomu, že na majstrovstvách sveta v Katare skončili už vo štvrťfinále.

Posun Argentíny na druhé miesto

Úradujúci šampióni Argentínčania sa posunuli z tretieho na druhé miesto, neúspešní finalisti MS 2022 Francúzi zo štvrtého na tretie. Slovenským reprezentantom patrí 54. pozícia, oproti októbru si polepšili o jednu priečku.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

„Kanárici“ vedú koncoročný rebríček FIFA len o 2,39 bodu pred „Albicelestes“, tretí „Les Bleus“ na nich strácajú 17,38 bodu. Štvrtí sú Belgičania, ktorí klesli o dve miesta, Angličania zostali piati.

Šiesti Holanďania si vymenili pozície s ôsmimi Talianmi, bronzoví medailisti z Kataru Chorváti si polepšili o päť priečok na súčasnú siedmu. Deviati sú naďalej Portugalčania a elitnú desiatku uzatvárajú Španieli, ktorí si pohoršili o tri posty.

Najväčší prepad zaznamenala Kanada

Najväčšími „skokanmi“ rebríčka sú štvrtí z MS v Katare Maročania, ktorí sa posunuli z 22. na 11. miesto a zaznamenali tiež najvyšší nárast počtu bodov (108,85).

Austrálčania poskočili tiež o 11 pozícií (27.) a Kamerunčania o 10 (33.). Naopak, o osem miest klesli Dáni, ktorí vypadli z chvosta Top10 na 18. priečku a stratili najviac bodov (58,46). Najväčší prepad, čo sa týka pozícií, zaznamenali Kanaďania, ktorí spadli zo 41. na 53. miesto a sú hneď pred Slovákmi.

Slováci boli v októbrovom vydaní rebríčka FIFA na 55. mieste, čo bola ich najhoršia pozícia v roku 2022. Najvyššie boli v marci na 45. poste, vo februári boli o jednu priečku nižšie a v júni aj v auguste im patril 51. stupienok. Pre porovnanie, v závere minulého roka boli slovenskí futbalisti na 42. mieste, čo bolo najnižšie od roku 2013 (60.). Ich reprezentačné kolegyne sú momentálne na 46. pozícii v rebríčku ženských národných tímov.

Viac k témam: Rebríček FIFA
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko si v rebríčku FIFA polepšilo, lídrom je Brazília a najväčším skokanom Maroko © SITA Všetky práva vyhradené.