Rada ÚVO obsadila dve voľné miesta, za nových členov boli vymenovaní Šarmír a Líška (foto)

20389_befunky collage 43 640x420.jpg

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Rada Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) už má obsadené doposiaľ dve voľné miesta členov menovaných vládou. Tá na tieto posty v odvolacom orgáne úradu v stredu vymenovala Branislava Šarmíra a Pavla Líšku na základe výsledkov verejného vypočutia troch kandidátov.

Výberová komisia oboch odporučila vláde vymenovať, keďže obsadili prvé dve miesta. Tretieho uchádzača v poradí Romana Hojera neodporučila.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vypočutie kandidátov na členov Rady ÚVO (fotografie)

Verejné vypočutie kandidátov na členov Rady ÚVO sa konalo 29. septembra na Úrade vlády SR. Šarmír aktuálne pôsobí ako riaditeľ a konateľ spoločnosti obstaráme, s.r.o., zameranej na poskytovanie komplexných služieb v oblasti verejného obstarávania. Líška je riaditeľom úradu pre investície a akvizície na Ministerstvo obrany SR.

Po vymenovaní nových členov rady sa naplnil počet šiestich členov menovaných vládou. Rada má má spolu deväť členov, okrem nich aj predsedu a dvoch podpredsedov úradu, jeden post podpredsedu nie je dlhodobo obsadený. Rada rozhoduje napríklad o odvolaniach proti rozhodnutiam úradu v konaniach o preskúmaní úkonov kontrolovaných, teda verejných obstarávateľov, či mimo odvolacích konaní.

Viac k témam: Verejné vypočutie, Voľba kandidáta na funkciu
Zdroj: Webnoviny.sk – Rada ÚVO obsadila dve voľné miesta, za nových členov boli vymenovaní Šarmír a Líška (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk