Mikulec ubezpečil poslancov, že prípad napadnutého dievčaťa v Miloslavove nebude „zamietnutý pod koberec“

569_bp_7155 640x420.jpg

18.1.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 18. januára 2022, 11:02

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) ubezpečil poslancov Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, že prípad napadnutia 11-ročného dievčaťa v Miloslavove nebude v žiadnom prípade „zamietnutý pod koberec“.

Uviedol to na tlačovej besede potom, ako sa v utorok zúčastnil na rokovaní výboru. Zároveň poslancom zdôraznil, že rodinný príslušník jednej z aktérok napadnutia, ktorý je príslušníkom Policajného zboru, nemá žiaden vplyv na vyšetrovanie.

Na prípad sa pozrie aj inšpekčná služba

„Je to stále živý prípad. Prebiehajú úkony a sú tam pribratí viacerí znalci, ktorí vyhodnocujú niektoré záležitosti. Je potrebné si počkať, ale myslím si, že v dohľadnej dobe bude tento prípad uzavretý,“ povedal Mikulec.

Zároveň informoval o tom, že paralelne s vyšetrovaním prípadu je nariadená aj kontrola Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR, ktorá bude preverovať konanie polície.

„Budú sa zaoberať obdobím dvoch rokov, aby sme reagovali aj na tie veci, ktoré sa objavili v médiách, že tam boli určité podnety a či sa tým zodpovedné orgány aj zaoberali,“ vysvetlil.

Polícia nemá žiaden podnet od občanov

Mikulec však konštatoval, že v minulosti nebol žiaden podnet od obyvateľov alebo rodičov v súvislosti s dianím v areáli objektu bývalého družstva v obci Miloslavov. Na tlačovej besede to potvrdil aj riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Viliam Adamec. Ten uviedol, že nemajú informácie, že by policajné hliadky preverovali protiprávne konanie v areáli družstva.

„Možno, že sa rozprávali s nimi, ale v rámci nejakého výkonu hliadky,“ doplnil. V prípade zatiaľ polícia neobvinila žiadnu osobu.

Viac k témam: incident v Miloslavove, Napadnutie, Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec ubezpečil poslancov, že prípad napadnutého dievčaťa v Miloslavove nebude „zamietnutý pod koberec“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk